Web Tasarım 2013-07-15T13:48:35+00:00

Online mecralarda, firmanızı ve ya markanızı ifade eden, en çabuk ulaşılabilecek ve sizinle ilgili tüm bilgileri içeren web sitesi konusunda tüm çözümleri sizler için üretiyoruz. Markanızın digital dünyaya açılan en temel kapısı web sitenizdir, web siteniz yok mu, var ama bir faydasını görmüyor musunuz? bir de biz düzenleyelim neler değişecek siz görün.

Yüz yılın en büyük medya mecrası kabul edilen ve diğer radyo ve televizyon gibi medyalar gibi sınırlı kapsamda olmayıp, süreklilik teşkil eden web dünyası, baskılı ürünlerdeki gibi sayısal değerlere bağlı kalmaksızın sınırsız sürede sınırsız kişiye ulaşma imkanı sunar.

Üstelik web sitesi hataları düzeltilebilen bir mecra olduğundan, örneğin firmanızın adresinizi değiştirdiğinizde size bir maliyet çıkartmaksızın adres bilgilerinizi değiştirebileceğiniz halde, tüm baskılı ürünlerinizin çöpe atılarak yeniden basılması zorunluluğu vardır.


Web Sitesi Tasarım Süreçleri

Web sayfası, internette görünen yüz olması sebebi ile, tasarımının hazırlanması sırasında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan bir kısmını sıralayacak olursak;

Web Sitesi, Hedef Kitleye Hitap Etmeli
Hazırlanacak web sitesi şekil ve içeriği, öncelikle sunumu yapılan ürün, firma ve ya markanın ulaşmayı hedeflediği kitlenin ilk olarak görmeyi istediği öğeleri içermeli ve onlara hitap etmelidir.

Web Sitesi, Kurumsal Yapıyı Yansıtan Çizgilerle Oluşturulmalı
Hazırlanacak web sitesi şekil ve içerik olarak; ürün, firma ve ya markanın kurumsal yapısını bütünsel olarak yansıtacak renk ve şekilleri barındırarak kullanıcının algısında kurumsal yapı ile bir bütünlük oluşturmalıdır.

Web Sitesi, Kullanıcı Dostu Olmalıdır
İnternet sitesine girecek kişinin, site içerisinde kaybolmadan site içerisindeki tüm bilgilere ulaşmasını sağlamak tasarımda ilk hedefler arasındadır. Bu bağlamda sadelik ve kolay kullanım en vazgeçilmez ilkelerdir.

Web Sitesi, Özgün Tasarıma Sahip Olmalıdır.
Dünya üzerinde milyarlarca web sitesi bulunmaktadır. Bu web siteleri her ne kadar parça parça birbirine benzese de kaliteli bir web sitesi genel yapısı ile rakiplerinden ayrılacak şekilde tasarlanmalı ve özgün bir yapıda çizlmelidir.

Web Sitesi, Tüm Ekran ve Çözünürlüklere Uygun Olmalıdır
Web sitesi; gerek bilgisayar monitörleri, gerekse mobil cihazların ekranlarında hatasız ve eksiksiz bir şekilde görüntülenmeli ve kullanıcının rahatça site içerisinde dolaşabilmesi sağlanmalıdır.